top of page
4.png

ДО САДОЧКУ З РАДІСТЮ

Дитячий садок - ціла епоха в житті малюка, великий новий етап, до якого слід підготуватися як дитині, так і батькам!

 

 

При вступі дитині необхідно мати:

· Градусник (електронний у футлярі)-1шт

· Клейонка медична – 0,5м

· Пакети –3 шт. (для чистого одягу, брудного одягу, взуття).

· Змінне взуття

· Слюнявчик-2шт

· Пижама

· Змінна білизна та одяг

ПІДГОТОВКА ДО САДКА

   Як швидко Ваш малюк адаптується - значною     мірою залежить від попередньої підготовки

Почніть готувати малюка  заздалегідь:

   Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садка, особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну та режиму харчування. Переводьте дитину на новий режим поступово, зміщуючи час сну та годування на 10-15 хвилин.

   Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування: їсти, мити руки, ходити на горщик, тощо.

 

Розширюйте коло спілкування дитини:

   Заохочуйте контакти з іншими дітьми під час прогулянок, відпочинку. Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів та інші заходи, де є однолітки дитини.

   Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитсадку багато іграшок, діткам там дуже добре, цікаво, весело.

   Навчіть дитину говорити "НІ" дорослим, що пропонують неприйнятні, для неї речі та у відповідь на вимоги інших дітей. Наприклад, коли малюк ненавидить молочну кашу, боїться лазити по драбині, т. ін.

 

Підтримайте дитину психологічно

   Скажіть дитині, як Ви пишаєтесь нею, бо вона вже така доросла, що може сама знаходитись в дитячому садочку. Підкреслюйте переваги перебування в колективі, розповідайте, як весело і цікаво буде з іншими дітьми.

   Не виявляйте свого хвилювання з приводу вступу дитини до  садочку. Ваше хвилювання передається малюку, що може сформувати в нього негативне ставлення до дитсадка, як до чогось небезпечного.

 

ТАКІ ВАЖЛИВІ ДРІБНИЦІ

Як одягатися в садок

    Купуйте одяг, який дитина може одягнути або зняти самостійно (штани з еластичним поясом, сорочки з  великими ґудзиками, светри з широким коміром, взуття без шнурків).

    Одяг має бути зручним. Для дитини садок -на цілий день як домівка, тому в строгому костюмі або в сукні, котру шкода зім'яти, буде незручно.

   Одяг повинен бути чистим та охайним! Саме від цього залежить відношення одноліток до вашої дитини. Зрозуміло, що в садку трапляються усілякі казуси - грав на полу, облився супом, впав на вулиці, тому краще мати декілька комплектів білизни та комплект одягу на зміну.

 

Що взяти із собою

   Візьміть у дитячий садок речі до яких звикла дитина:  її улюблені книжки, гребінець, іграшку, з якою вона зазвичай засинає.

   Якщо дитина починає сумувати за батьками, можна через вихователя передати для неї маленьке «привітання» з дому: цукерку, картинку або будь-яку гарну річ. У потрібну хвилину такий подаруночок підніме настрій дитині.

Як полегшити вхід до колективу

     Пограйте з дитиною та іграшками в дитячий садок: розподіліть ролі дітей і вихователів, та спробуйте розіграти різні ситуації, що можуть виникнути у дитини. Орієнтуйте гру на позитивні результати.

     Поговоріть із дитиною про можливі труднощі та до кого вона може звернутися по допомогу.

   На початку відвідування дитячого садка приведіть дитину в першій половині дня, коли діти гуляють. Вона охоче познайомиться з однолітками і поступово включиться у спільні ігри. Заберіть дитину перед обідом. Нехай перспектива пообідати за загальним столом здасться їй привабливою та бажаною.

ДИТИНА ВЖЕ В САДОЧКУ

Перші дні

· На початку відвідування залишайте дитину на 1-2 години. Не спізнюйтесь! Забирайте малюка вчасно! Поступово дитина почне звикати і час перебування у садочку буде 

збільшуватись.

· У перші три-чотири тижні дитину краще забирати з садка перед денним сном. Засинання - ритуал дуже домашній, при якому дитина особливо потребує фізичного зв'язку з мамою.

· Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги і їй буде простіше відпустити Вас.

· Якщо малюку дуже важко розлучатись з мамою, бажано, щоб перші тижні його приводили до садку тато, дідусь чи бабуся.

· Зазвичай, протягом місяця дитина встигає адаптуватись і надалі відвідує дитячий садок із задоволенням!

 

Батьки разом з дитиною вступають до садочка

   Налагоджуйте доброзичливі стосунки з персоналом дитячого садка.Дотримуйтесь кваліфікованих психолого-педагогічних рекомендацій. У нас працюють лише досвідчені фахівці!

 

Взаємини батьків і вихователів

   Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров'я, поведінки, харчування.

   Постійно розпитуйте вихователів про те, як пройшов день, що робив малюк, як почувався, які виникли проблеми. Уважно прислухайтеся до їхніх порад. Лише узгодженість дій педагогів і батьків є запорукою успіху!

   Тримайте тісний зв'язок із персоналом групи. Будьте певні, що працівники приймуть і зрозуміють Вашу дитину, та лагідно дбатимуть про неї.

 

ЗУСТРІЧАЙТЕ ПЕРЕМОЖЦЯ

   Будьте готові до того, що, після відвідування дитячого садку, дитина зміниться. З'являться нові слівця, звички... Не кожен з батьків позитивно оцінює такий досвід, а даремно: разом з ним дітям приходить впевненість у собі та перші навички суспільного життя. 

bottom of page