

З 13-17.11.2023 року проходив тиждень безпеки дорожнього руху «Твій друг – безпечний рух»!
Діти закріпили знання про правила дорожнього руху та безпечну поведінку на вулиці. Були проведені тематичні заняття, бесіди та звісно конкурс малюнків !
Неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше життя та здоров’я – це наша відповідальність!
Серед поширених видів інтернет-шахрайств - фейкові онлайн-магазини. Псевдопідприємці пропонують купити неіснуючі товари за привабливою ціною.


Поліцейські вкотре нагадують, аби не потрапити на гачок аферистів, варто дотримуватись таких правил:
- не виконуйте вказівки осіб, які телефонують, називають себе працівниками банків, та повідомляють, що ваш рахунок заблоковано або намагаються списати кошти;
- всі фінансові питання вирішуйте виключно в банківській установі. В жодному разі не розголошуйте свої конфіденційні дані стороннім особам;
- не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах.


Правила безпеки подорожей чи евакуації з дітьми !

.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
Під час евакуації тримати дитину треба тільки за руку. Якщо дитина тримається за рукав чи сумку, в натовпі вона може дуже легко загубитися. Крім того, у натовпі дітей слід вести перед собою. Також необхідно завжди носити із собою фотографію дитини (зокрема, в телефоні), бажано свіжу.




ПРОТИДІЯ ШАХРАЙСТВУ !

Відеороліки з мінної безпеки







БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ! НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ!





БЕЗПЕКА ДІТЕЙ! ЖИТТЄВО ВАЖЛИВО!
Сьогодні, коли ми майже щодня чуємо про те, що пропадають діти, про жертв педофілів і інші жахи http://censor.net.ua/photo_news/339996/v_zaporoje_zaderjan_podozrevaemyyi_v_ubiyistve_propavsheyi_3_dnya_nazad_8letneyi_devochki_ee_trup_nayiden - усі батьки повинні провести зі своїми дітьми роз'яснювальну роботу. Поговоріть про життєнеобхідні правила вашими дітьми: дошкільного віку і школярами!
Вчасна бесіда може запобігти трагедії, але уникайте зайвих залякувань.
Орієнтовний текст бесіди приводиться нижче:
Що робити, якщо ... пристає НЕЗНАЙОМА ЛЮДИНА


Напевно, немає на світі жодного хлопчика чи дівчинки, яким дорослі не говорили б:
НІКОЛИ НІКУДИ НІ ЗА ЩО не ходи з чужою людиною !!!
І все-таки час від часу трапляється так, що дитину кудись веде або відвозить чужа людина, і потім цю дитину ніколи не знаходять або знаходять вже покаліченою, а то і вбитою.
Цих дітей не крадуть з ліжечок вночі. І не віднімають у батьків силою. Їх ведуть прямо з вулиці серед білого дня.
Їм просто кажуть: «Підемо, я покажу тобі кошеня» або «Хочеш, пригощу морозивом» - і дитина САМА дає чужому дядькові руку і йде з ним. Вона думає в цей момент про кошеня і про морозиво, а зовсім не про те, що говорили батьки про НІКУДИ, НІКОЛИ і НІ ЗА ЩО.
І виявляється в повній владі лиходія.
Так, дорослі багато чого такого говорять і не дозволяють. Іноді якщо не дуже-то послухаєш, то нічого страшного і не відбудеться. Зовсім не обов'язково ти захворієш, якщо вискочиш на вулицю без шапки. Зовсім нічого не трапиться, якщо з'їсти пару зайвих цукерок. І навіть очі від комп'ютера дуже навіть може бути, що й не зіпсуються.
Але ДЕЯКІ правила, які чуєш від дорослих, особливі. До них треба ставитися дуже серйозно.
І НІКОЛИ не пробувати перевірити, а що буде, якщо не послухатися.
Про ЧУЖУ ЛЮДИНУ - якраз таке правило
Якщо ти вже досить великий, щоб гуляти у дворі або ходити в магазин без дорослих, значить, можеш зрозуміти: на світі бувають по-справжньому погані люди. Рідко, але вони зустрічаються.
Вони нікого не люблять і нікого не жаліють. Тобі не вдасться їх умовити не ображати тебе, не вийде розжалобити сльозами. Вони не передумають і не виправляться. З ними просто не можна залишатися один на один.
При цьому виглядають такі люди абсолютно не як Бармалей або Фредді Крюгер. Зазвичай вони виглядають звичайно.
ВОНИ МОЖУТЬ ПОСМІХАТИСЯ.
ГОВОРИТИ лагідним голосом.
ВОНИ МОЖУТЬ простягати цукерку.
ВОНИ МОЖУТЬ попросити допомогти.
Ти ні за що не відрізниш по виду лиходія від звичайної людини.
Тому правило звучить саме так: НІКОЛИ НІКУДИ НІ ЗА ЩО.
Навіть з самою симпатичною, дуже доброю і безпечною на вигляд людиною. Навіть на хвилинку. Навіть недалеко. Навіть якщо дуже цікаво.
Ще раз: НІКУДИ НІКОЛИ І НІ ЗА ЩО.
Лиходії можуть бути дуже хитрими. Вони можуть сказати:
«ДОПОМОЖІТЬ ВІДШУКАТИ ЛІКАРНЮ, ДАВАЙ ти сядеш В МАШИНУ І покажеш МЕНІ ДОРОГУ»
«ДОПОМОЖИ ВІДКРИТИ двері у під'їзді, Я НЕ ЗНАЮ КОДА»
«ТИ Ж ДОБРИЙ ХЛОПЧИК, донеси МЕНІ СУМКУ ДО МАШИНИ, МЕНІ ДУЖЕ ВАЖКО»
«ТАМ застрягло пташеня, ДАВАЙ Я ТЕБЕ підсаджу, І ТИ ЙОГО дістанеш»
«ПІДЕМО В МАГАЗИН, ти допоможешь мені вибрати іграшку для МОГО СИНА»
«ХОЧЕШ зніматися в кіно?»
«ТАМ ЗА ГАРАЖЕМ ЛЕЖИТЬ МОБІЛЬНИК, ЦЕ НЕ ТИ ЗАГУБИВ?»
І навіть:
«Твоїй мамі ПОГАНО, Ходімо швидше!»
На БУДЬ-ЯКІ пропозиції кудись піти з чужою людиною потрібно твердо відповідати НІ і відразу ж йти туди, де є інші люди. Якщо людина, яка тебе покликала, не злодій, вона не образиться на твою відмову і не наполягатиме.
НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА:
Сідати в машину до незнайомої людини
ЗАХОДИТИ РАЗОМ З НЕЮ В ПІД'ЇЗД
Заходить за ГАРАЖІ, В ТЕМНІ КУТИ, В ПІДВАЛИ
Не думай про те, що будеш виглядати неввічливо. Нормальний дорослий тебе зрозуміє і навіть буде радий, що ти такий розумний. Просто скажи: «Мама не дозволяє мені їздити в ліфті з незнайомими. Я поїду окремо ». А краще дочекайся когось із сусідів, кого ти знаєш.
Іноді лиходій поводиться дуже нахабно, він хапає тебе за руку або за плече прямо на вулиці і робить вигляд, що він твій знайомий або навіть батько.
Він може кричати: «Негайно йди додому, я сказав!» Або страшно шипіти тобі у вухо: «Іди за мною і не думай опиратися, інакше буде погано». Він може намагатися посадити тебе в свою машину.
У цей момент буває дуже страшно, тут-то і криється головна небезпека. Від страху деякі діти втрачають голос, у них тремтять коліна, і вони покірно роблять все, що їм велять.
НЕ втрачай голову!
ПАМ'ЯТАЙ: ЦЕ - ОСОБЛИВИЙ ВИПАДОК!
ВСЕ ПРАВИЛА ВВІЧЛИВОСТІ відміняються! ТИ НЕ ПРОСТО МОЖЕШ, А ТИ ПОВИНЕН:
Кричати,
Кусатись,
Брикатися,
Дряпатися
і взагалі
Привертати увагу БУДЬ-ЯКИМ ЧИНОМ.
Лиходієві потрібно, щоб все пройшло тихо і непомітно. Якщо ти будеш пручатися, піднімеш шум, якщо вас побачать інші люди - вважай, що ти вже спасенний. Лиходій, швидше за все, просто кинеться навтьоки і від тебе відстане.
Або розгубиться, і ти зможеш вирватися і втекти.
Звичайно, це непросто. Особливо дуже слухняним дітям важко, які й уявити собі не можуть, як це - не зробити того, що дорослий велить.
Але ти повинен! Як би тобі не було страшно, як би не було незвично і важко грубо поводитися з дорослим. Зберися і дій!
Важливо!
Кричати потрібно з розумом.
Якщо ти будеш просто кричати: «Ні, не хочу, відчепися», - люди навколо можуть подумати, що це і правда твій тато, який розлютився, що ти не прийшов вчасно додому.
Кричати потрібно так:
Я ВАС НЕ ЗНАЮ! Я НІКУДИ З ВАМИ НЕ ПІДУ! »...
Якщо поблизу є люди, проси допомоги, звертайся прямо до них, кричи:
«Я НЕ ЗНАЮ ЙОГО! ВІН ХОЧЕ МЕНЕ забрати ДОПОМОЖІТЬ! ».
Все те ж саме важливо пам'ятати, якщо забирають не тебе, а іншу дитину. Дуже часто після пропажі хлопчика чи дівчинки з'ясовується, що його друзі бачили, як чужа людина його веде, але злякалися або, навпаки, нічого не запідозрили. А розповіли про все дорослим тільки потім, коли вже багато часу минуло.
ТАК НЕ МОЖНА!
Якщо в цей момент поблизу зовсім немає дорослих, а твого друга хтось кудись повів, не ходи ЗА НИМИ, а з усіх ніг біжи туди, де є дорослі: в найближчий магазин, у двір, де сидять бабусі, на дитячий майданчик , де гуляють мами, на зупинку автобуса.
Не втрачай час на те, щоб знайти знайомих дорослих або своїх батьків, - хапай БУДЬ-КОГО і швидко, але чітко говори, що трапилося: «Мою подругу відвів незнайомий чоловік. Вони пішли туди, в парк. Зателефонуйте в поліцію! ». Якщо тобі здалося, що дорослий не знає, що робити, шукай іншого. Якщо твого приятеля посадили в машину, головне - зберися і запам'ятай її колір, марку, номер. Повторюй його постійно, поки добіжиш до дорослих, а то від страху все швидко вилітає з голови. Пам'ятай: якщо діяти швидко, дитину ЗАВЖДИ можна врятувати.
Найгірші випадки - коли поблизу нікого немає. Тоді зловмисник може схопити тебе силою, незважаючи на крики, або навіть дістати ніж. Тут вже мало що можна зробити. ТОМУ в таких місцях, де нікого немає, краще просто не бувати.
НЕ ТРЕБА ГРАТИ:
На пустирі
За гаражами
У ПІДВАЛАХ
На горищі
У покинутій будівлі
У далеких кутах ПАРКІВ
На будівництві
Якщо ти гуляєш один, без батьків, переконайся, що в КОЖЕН МОМЕНТ в поле зору є люди, до яких у разі чого можна добігти або докричатися.
Чи не гуляй один, тримайтеся компанією. Лиходії завжди намагаються вибирати одинаків.
Останнім часом злочинці часто шукають своїх жертв в Інтернеті. Діти спілкуються на форумах, знайомляться. Адже там не перевіриш, чи дійсно з тобою переписується дівчинка Катя десяти років або це доросла і погана людина. І деякі діти по дурості повідомляють співрозмовникам на форумах телефон, свою адресу, своє прізвище, посилають фотографії, розповідають, коли і де люблять гуляти.
І коли на вулиці до них підходить чужа людина, вона називає їх по імені і каже, що вона старий друг їх батьків. Адже вона все знає: і як маму звати, і в якому будинку ти живеш. Як тут не повірити?
Або навіть просто призначає зустріч у безлюдному місці: «Я дівчинка Катя, приходь, пограємо разом». Дитина приходить - а там зовсім Катя і не дівчинка ...
ТОМУ ВАЖЛИВО ПАМ'ЯТАТИ:
якщо ти спілкуєшся на форумах, НІКОЛИ не називай свого прізвища, телефону, адреси. Користуйся ніком. Не повідомляй, де зазвичай гуляєш. Не вивішуй без необхідності свої фотографії. Якщо робиш це, підкресли, що тобі дозволили батьки (і насправді у них запитай).
Якщо один по Інтернету пропонує обмінятися телефонами, відповідай: «Добре, але тільки якщо дозволить мама». Пам'ятай: лиходії не терплять уваги з боку дорослих. Якщо вони розуміють, що батьки в курсі, зазвичай відразу припиняють спілкуватися.
І НІ ЗА ЩО не ходи на зустрічі з інтернет-знайомими без батьків.
Якщо хтось тобі пропонує таку зустріч, особливо якщо після твоєї відмови він умовляє, наполягає, загрожує, намагається тебе підчепити («Ти що, маленький, боїшся?»),
НЕГАЙНО повідом дорослим.
Можливо, це дуже небезпечна людина, яка може завдати шкоди іншим дітям. Про неї потрібно повідомити в поліцію.
Це страшно, не сперечаємося. Можливо, після неї тобі буде здаватися, що навколо одні лиходії і вони тільки й чекають, щоб тебе вкрасти. АЛЕ ЦЕ НЕ ТАК.
Лиходії зустрічаються дуже рідко. І не попастися до них у лапи дуже просто - потрібно лише твердо пам'ятати все, що тут написано. Тут якраз той випадок, коли найважливіше бути готовим. А це означає:
• НЕ ГУЛЯТИ в безлюдному місці ОДНОМУ,
• НІКУДИ НІКОЛИ НІ ЗА ЩО НЕ ХОДИТИ з чужими людьми,
• НЕ СІДАТИ В ЧУЖІ МАШИНИ,
• Не заходити з чужою людиною в під'їзд і В ЛІФТ,
• НЕ ПИСАТИ ПРО СЕБЕ ДУЖЕ БАГАТО В ІНТЕРНЕТІ І не зустрічатися ОДНОМУ З ІНТЕРНЕТ-знайомими.
А якщо все ж лиходій з'явився - НЕ втрачати голову, не підкорятися, не боятися, а голосно просити допомоги.
За матеріалами: http://m.babyblog.ru/user/lenafa/3097319

Традиційний Місячник безпеки
Життя потребує від дітей, уже починаючи з дошкільного віку, вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:
- не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
- вчити дитину користуватися дверним вічком;
- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
- заборонити підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
- заборонити бавитися ріжучими, гострим та вибухонебезпечними предметами;
- не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
- запобігати формуванню у дитини жорстокого ставлення до тварин, не дозволяти дражнити тварин;
- не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
- не дозволяти виходити самим на балкон, відчиняти вікна;
- не дозволяти визирати у відчинене вікно;
- вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я!
ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ
Щоб не сталося пожежі:
- Не грайся із сірниками та запальничками;
- Не розпалюй самостійно багаття;
- Не вмикай без дорослих чайник, праску та інші електричні прилади;
- Не грайся рідиною, що легко займається (бензин, гас тощо);
- Не бери до рук петарди та інші піротехнічні засоби.
Що робити у разі пожежі:
- Не панікуй Повідом дорослих;
- Подзвони за номером 101;
- Закрий рот та ніс вологою тканиною;
- Виходь із приміщення, плазуючи підлогою.







ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.
Щоб не допустити лиха на дорозі, необхідно:
- навчати дітей правилам дорожнього руху, бути взірцем для дітей щодо дотримання правил дорожньго руху;
- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватися підземним переходом;
- на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
- знаходитись разом з дітьми при перетині вулиці, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
- дозволяти дітям старшого дошкільного віку (у присутності дорослого) самостійно переходити дорогу за повної відсутності руху: автотранспорту або велосипедистів.
- не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
- вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
- не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
- не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
- не дозволяти дітям грати з м’ячем,кататися на велосипеді,роликах, на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.


